BL: Pobjede Verdera i Šalkea za kraj kola!

Fudbaleri Šalkea pobedili su Majnc sa 2:1, u poslednjoj utakmici četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Fudbal 14.09.2015 | 12:20

Ekipa iz Gelzenkirhena popela se na deobu petog mesta na tabeli sa sedam bodova, a trijumf je doneo Klas Jan Huntelar u 62. minutu.

Holanđanin je meč počeo veoma loše pošto je u četvrtom minutu promašio penal, a Šalke je ipak poveo u 37. minutu golom Matipa.

Na poluvremenu je bilo 1:1 posle pogotka Malija u 42. minutu, ali je Huntelar sredinom drugog dela ipak ispravio grešku sa početka i doneo pobedu svojoj ekipi.

U duelu Hofenhajm – Verder gosti iz Bremena do pobede su stigli u nadoknadi vremena. Poveli su u poslednjem mnutu prvog dela kada je pogodio Januzović, ali je Vargas izjednačio već u četvrtom minutu nastavka.

Činilo se da će do kraja ostati nerešeno, ali je Verder uspeo sa slavi sa 3:1 golovima Ujaha u 92. i Januzovića u 93. minutu. Tim iz Bremena sa sedam bodova deli sedmo mesto sa Šalkeom.