PL BiH: Bijeljinci u vrhu! Kako dati gol Zrinjskom?!

Četiri pobjede domaćih i jedna gostiju u pet mečeva nedeljnog programa Premijer lige BiH.

Fudbal 14.09.2015 | 11:40

Pobjede Slobode, Sarajeva, Zrinjskog, Širokog i Radnika u mečevima osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je sa 2:0 savladao Borac, Radnik je slavio u Travniku 3:1, Sloboda je sa 2:0 pobijedila Velež, Zrinjski ubjedljiv protiv Slavije 4:0, kao i Široki protiv Mladosti 3:0.

Almir Hurtić, koji je privremeno rješenje na klupi Sarajeva, nakon smjene Dženana Uščuplića, uspio je da probudi ekipu. Aktuleni šampion je slavio protiv Borca 2:0, ali osim pobjede bitna je i igra, koju je bordo tim prikazao. Naravno ako gledate iz pozicije navijača Sarajeva.

Na vrijeme su potigli golove, kontrolisali su igri i čini se ostvarili rutinski trijumf. Bekić je u 40.minutu doveo svoj tim u vođstvo. Početkom drugog dijela pobjedu je ovjerio Velkoski.

Borac je veoma malo prijetio i to u finišu meča, kada je sve bilo odlučeno.

Ono što upada u oči je mala posjeta. Derbi je pratilo samo dvije hiljade navijača.

Radnik iz Bijeljine odlično igra ove sezone. Prošle su se borili za opastanak, a nakon osam odigranih kola su u vrhu tabele.

Pobijedili su Travnik u gostima 3:1 i došli do petnaest osvojenih bodova.

Tuzlanska sloboda slično kao i Radnik vriejdno prikuplja bodove za vrh tabale. U ovom kolu savladali su Velež 2:0, došli do sedamnaest osvojenih bodova, koliko ima i lider Zrinjski koji ima meč manje. S druge strane gosti iz Mostara su u velikom problemu. Imaju samo četiri boda i nalaze se na dnu tabele Premijer lige.

Dok Veležu ne ide drugi klub iz Mostara, Zrinjski dominira. Još nisu primili gol, a danas su sa ubjedljivih 4:0 pobijedili Slaviju. Na čelu su tabele sa 21. bodom.

U posljednjem nedjeljnom meču Široki je pobijedio Mladost 3:0. Nakon prvog poluvremena Široki je vodio 2:0. Vagner i Kresinger su postigli golove. Do kraja još jedan gol u mreži gostiju postigao je Menalo u 80. minutu.