PL: Liverpulova osvjeta Stouku!

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima Stouk sa 1:0 u poslednjem nedeljnom meču prvog kola Premijer lige.

Fudbal 10.08.2015 | 16:20

Pobedu svojoj ekipi doneo je Kutinjo u 86. minutu.

U narednom kolu Stouk gostuje Totenhemu, a Liverpul će dočekati Bornmut.

Za razliku od prošlog meča na Britanija stadionu koji je završen pobedom domaćih 6:1, novi susret na ovom mestu nije doneo previše uzbuđenja.

Viđen je izjednačen meč bez mnogo velikih prilika, posebno u prvom poluvremenu. Za Stouk su Dijuf i Džonson stvorili polušanse, dok je na drugoj strani najopasniji bio Kutinjo.

Na početku drugog dela igre Stouk je zapretio preko Van Ginkela, koji je šutirao sa 16 metara, ali je Minjole dobro reagovao. Benteke je potom pokušao da zapreti na drugoj strani, ali bez uspeha. Ulsedio je pritisak Stouka polovinom drugog poluvremena, međutim do promene rezultata nije došlo.

Monotonost meča razbio je Kutinjo prelepim udarcem sa distance, a golman Stouka je samo vrhovima prstiju uspeo da zakači loptu koja je završila u gornjem desnom uglu.

Poslednji meč kola u ponedeljak igraju VBA I Mančester siti.