Gštad: Lajović sa 2:0 do 2. kola

Srpski teniser Dušan Lajović uspešno je startovao na turniru u Gštadu, pošto je u prvom kolu pobedio Francuza Kelvina Emerija sa 7:5, 6:2.

Tenis 27.07.2015 | 16:20

Srpski teniser Dušan Lajović posle predaje meča u Umagu dobro počeo turnir u Gštadu.

Dušan Lajović opet pobeđuje. Nakon učešća na turniru u Umagu i predaje meča osmine finala Dominiku Timu, srpski teniser dobro je startovao u Gštadu.

On je u prvoj rundi pobedio Francuza Kalvina Emerija sa 2:0, po setovima 7:5, 6:2.

Lajović je imao dosta muke u prvom setu protiv kvalifikanta, pa je posle propuštene prilike u trećem gemu, iskoristio brejk šansu u 11. gemu, a zatim rešio set u svoju korist (7:5). U nastavku je opet imao prilike da povede u svakom gemu u kojem je rival servirao, ali mu je to pošlo za rukom tek u petom, pa i u sedmom gemu, nakon čega je ubedljivo dobio meč protiv 209. igrača sa ATP liste.

Lajović će u osminu finala igrati protiv Argentinca Pabla Anduhara, koji je kao četvrti nosilac u prvom kolu bio slobodan.

Lajović je do sada tri puta igrao sa Anduharom, a dobio je samo jedan meč, poslednji, ove godine na turniru u Sao Paolu rezultatom 2:1.