LE, 2. kolo kvalifikacija - pregled...

Fudbaleri Željezničara plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope i tako ostali jedini tim iz BiH u Evropi. Debrecin je žestoko porazio Skonto iz Rige i poslao poruku narednom protivniku! Evo svih rezultata i parova naredne runde.

Fudbal 23.07.2015 | 23:15

U revanšu na Koševu domaćin je slavio golovima Kokota u 23. i Delmića u poslednjem minutu utakmice. U trećem kolu Željezničar će imati znatno ozbiljniji ispit protiv belgijskog Standarda.

Rezultat dana verovatno – 9:2!

Mađarski Debrecin žestoko je porazio letonski Skonto iz Rige, koji se možda nadao podvigu posle 2:2 u prvoj utakmici, ali je već na poluvremenu bilo jasno da će gosti biti poniženi ovog četvrtka – 5:0.

Već u prvom poluvremenu bilo je 5:0, golovima Tise (7), Baloga (12), Sidibea (29, 31) i opet Tise (45+2). Ako je za utehu, gosti su u drugom poluvremenu dali dva gola preko Gutkovskisa (59) i Rodea (65), pre nego što su ostali bez Kovajovsa, koji je u 80. minutu dobio drugi žuti karton.

Pogotke za "zelene" u nastavku dali su naš Dušan Brković u 51, Sakali u 54. s penala, Bodi u 58. i Kastilion u 70. minutu. Bivši fudbaler OFK Beograda i Hajduka iz Kule, Aleksandar Jovanović, nije se u ovoj goleadi upisao u strelce, ali je zabeležio asistenciju.

U isto vreme, Dinamo je u Minsku razbio bugarsko Černo More rezultatom 4:0, posle remija u prvoj utakmici od 1:1.

Klub, koji kao sportski direktor vodi bivši trener Partizana Vuk Rašović, poveo je u 41. minutu golom Koritka, a na 2:0 povisio je naš Nenad Adamović u 58. minutu. Fatos Bećiraj, Crnogorac albanskog porekla i bivši igrač Budućnosti i Dinama, postigao je dva gola u finišu meča, u 86. i 92. minutu za konačnih 4:0.

Dinamo će u 3. kolu imati težak posao – dvomeč sa Cirihom, dok Debrecin čeka Rozenborg.

Zvezdin "dželat" Kairat dopustio je sebi prvi poraz u kvalifikacijama, posle tri pobede gol-razlikom 7:1.

Alaškert je golom Hebera u 93. minutu došao do jalovih 2:1 protiv Kazahstanaca, koji su prolaz u 3. kolo (čekaju Aberdin) obezbedili u prvoj utakmici pobedom od 3:0.

Alaškert je poveo u 28. minutu golom Arakeljana, a izjednačio je u 45. - ko drugi nego Žerar Gou.

Mladost je u Podgorici dočekala albanski Kukeši posle trijumfa od 1:0 u prvom meču, ali je doživela težak poraz kod kuće od 4:2 i ispala je. Meč su obeležili i incidenti na tribinama između navijača dve ekipe, ali se na kraju ipak sve završilo bez posledica.

U drugom kolu je takmičenje završila i Rijeka koja je odlično počela protiv Aberdina, iako je prvi meč kod kuće izgubila sa 3:0. Riječani su vodili 2:0, ali je škotski tim do kraja postigao dva gola i otklonio sve dileme.

REZULTATI:

Širak (Jermenija) – AIK Stokholm (Švedska) 0:2, prvi meč 0:2
Alaškert (Jermenija) – Kairat (Kazahstan) 2:1, prvi meč 0:3
Debrecin (Mađarska) – Skonto Riga (Letonija) 9:2, prvi meč 2:2
Dinamo Minsk (Belorusija) – Černo More (Bugarska) 4:0, prvi meč 1:1
Gabala (Azerbejdžan) – Čukarički (Srbija) 2:0, prvi meč 0:1
Inter Baku (Azerbejdžan) – Hajfnafjordur (Island) posle produžetaka 2:2, 1:2, prvi meč 2:1
Abedin (Škotska) - Rijeka (Hrvatska) 2:2, prvi meč 3:0
Birkirkara (Malta) - Vest Hem (Engleska) u toku su produžeci, 1:0, 1:0, prvi meč 0:1
Linfild (Severna Irska) - Trnava (Slovačka) 1:3, prvi meč 1:2