DK: Fučovič bolji od Bašića za MAĐ - BiH 2:2!

Mirza Bašić dobio prvi set protiv Martona Fučoviča, ali je Mađar dobio naredna tri seta i slavio sa 3:1. U duelu Mađarske i BiH sada je 2:2.

Tenis 19.07.2015 | 16:40

Mađarska i BiH igraju meč drugog kola Druge grupe Evroafričke zone Dejvis kupa, a Mađarska je trećeg dana uspjela da izjendači na 2:2.

Prednost selekcije BiH poslije prva dva dana anulirao je Marton Fučovič pobjedom nad Mirzom Bašićem.

Na kraju: Fučovič – Bašić (3)6:7, 6:1, 6:3, 6:2

Izgledalo je dobro za selekciju poslije prva dva dana, pa i poslije prvog seta trećeg dana, koji je Bašić dobio protiv Fučoviča nakon taj-brejka, ali ipak ništa od od odlučujućeg, trećeg poena za BiH.

Umjesto toga, duel Mađarske i BiH odlučiće Tomislav Brkić i Peter Nađi.

Bašić je poveo sa 1:0 u setovima, ali je poslije toga stao i dozvolio protivniku čak tri brejka u narednom setu.

U istom ritmu odigrana su i naredna dva seta, tek na trenutke Bašić je zaigrao malo bolje, ali uglavnom u svom servis gemu, a rijetke brejk prilike nije koristio.

Na drugoj strani Fučovič je kako je meč odmicao dobijao sve više na samopouzdanju, pa je čak i popravio servis koji ga nije baš pretjerano služio na ovom meču, i na kraju je donio veliku pobjedu Mađarskoj, pobjedu koja ju je održala u životu u duelu sa BiH.

Prvog dana Fučovič savladao je Tomislava Brkića rezultatom 3:2, a Mirza Bašić je bio bolji od Petera Nađija sa 3:1.

U subotu je bh. dubl Bašić i selektor Delić savladao Fučoviča i Leventea za vođstvo BiH 2:1.