DK: Mađarska - BiH 1:1! Brkić izgubio, Bašić poravnao!

Dejvis kup reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je prvi meč od Mađarske, poslije poraza Tomislava Brkića. Potom je Mirza Bašić osvojio poen za Dejvis kup tim Bosne i Hercegovine i izjednačio rezultat na 1:1 protiv Mađarske u drugom kolu Druge grupe Evroafričke zone.

Tenis 17.07.2015 | 20:20

Brkića je na startu dvoboja u Šiofoku pobijedio prvi mađarski reket Marton Fuksovič nakon velike borbe u pet setova.

Bilo je 3:2 u korist Mađara - 2:6,3:6,6:3,6:4,3:6.

Mostarac je lako izgubio prva dva seta, ali je uspio da se vrati i izjednači na 2:2, ali nije mogao da zada završni udarac u petom setu, pa je Mađarska povela.

Teniser BiH je savladao Petera Nađa sa 3:1 u setovima 6:4, 4:6, 3:6, 3:6 i time anulirao startni poraz Tomislava Brkića.

Bašić, inače 192. na ATP listi, izgubio je prvi set od 786. reketa svijeta, a onda je odličnom igrom najprije izjednačio, a potom i okrenuo rezultat za poravnanje rezultata sa Mađarima.

U subotu je na rasporedu meč dublova, a interesantno je da je selektor Amer Delić prijavljen za ovaj meč zajedno sa Mirzom Bašićem. Protivnici će im biti Fuksovič i Levante Godri.

Nedeljni program otvaraju prvi reketi, Bašić i Fuksovič, a posljednji dvoboj trebali bi igrati Tomislav Brkić i Nađ.

Pobjednička reprezentacija će se u trećem kolu sastati sa pobjednikom meča Luksemburg - Bugarska.