Vimbldon, 3. dan - pregled...

Najbolja teniserka sveta Serena Vilijams lako se plasirala u drugo kolo Vimbldona, pobedom nad Mađaricom Timeom Baboš. Ubedljivi trijumfi Novaka Đokovića i Stanislasa Vavrinke, kao i maratoni Bagdatisa, Čilića i Verdaska obeležili su treći dan Vimbldona.

Tenis 02.07.2015 | 10:40

Vilijamsova je protiv Babošove slavila sa 6:4, 6:1, posle 59 minuta igre i u trećem kolu će se sastati sa domaćom teniserkom Heder Votson.

Votsonova je u drugoj rundi bila bolja od Slovakinje Danijele Hantuhove sa 6:4, 6:2.

Mlađa od sestara Vilijams je tokom celog meča sa mađarskom teniserkom kontrolisala rezultat i zasluženo je slavila. U prvom setu joj je bio potreban jedan brejk, u drugom je tri puta oduzela servis rivalki i posao završila za manje od sat vremena igre.

U prvom setu, Serena je do brejka stigla već u prvom gemu, a potom je rutinski održavala tu prednost. Identična situacija viđena je u drugom setu, s tim da je napravila brejkove i u petom i sedmom gemu, a Mađarica nije imala rešenje za igru rivalke. Babošova je imala dve brejk prilike, ali je Amerikanka obe spasla, a na kraju je Serena imala imala deset vinera više od rivalke, a identičan broj neiznuđenih grešaka – po devet.

Srpski i švajcarski teniser nastavili su siguran put ka potencijalnom okršaju u polufinalu, a nešto sigurniji bio je Đoković.

Srpski teniser prepustio je samo dveet gemova Jarku Nieminenu i sada ga čeka okršaj sa Bernardom Tomićem koji je u tri seta pobedio Erbera.

I Vavrinka je u tri seta završio posao protiv veterana Estrelje Burgosa, a nešto većih problema imao je u trećem setu koji je dobio sa 7:5.

Markos Bagdatis gubio je sa 2-0 od Milmana, ali je na kraju slavio sa 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 i plasirao se u treće kolo gde ga čeka David Gofan. Mladi Beglijanac bio je isguran protiv Brodija i slavio je u lagana tri seta.

Sjajan meč odigrali su i Marin Čilić i Rikardas Berankins na centralnom terenu. Čilić je imao mnogo problema sa telentovanim Litvancem, ali je ipak u petom setu slavio sa 7:5 i prošao je u treće kolo gde će igrati sa Džonom Iznerom.

Denis Kudla bio je bolji od tinejdžera Aleksandra Zvereva sa 3-1, a u trćem kolu ga čeka okršaj sa Santijagom Hiraldom kome je Kei Nišikori predao meč bez borbe.

Fernando Verdasko je gubio sa 2-1 u duelu sa Dominikom Timom,a li je dobio poslednja dva seta sa 6:3, 6:4 i u trećem kolu će igrati protiv Vavrinke.