Video - Vimbldon: Prošlo je pet godina od najdužeg meča ikada!

Pre pet godina, 24. juna 2010. godine, završen je najduži meč u istoriji tenisa.

Tenis 28.06.2015 | 15:20

Kada je počinjao dva dana ranije, ništa nije nagoveštavalo da ćemo prisustvovati istoriji.

Igrali su Džon Izner i Nikolas Mau, Amerikanac je osvojio prvi set sa 6:4, uzvratio je Mau u naredna dva (6:3, 7:6), da bi Džon Izner osvojio taj brejk četvrtog seta, pa je meč prekinut u 21.07.

Narednog dana vratili su se na teren u 14.05, počeo je peti set, igralo se, ali kraj se nije naslućivao. Ljudi su trljali oči ne verujući koji je rezultat na semaforu, brejkova nije bilo, a u 17.45 meč je zvanično postao najduži u istoriji, i to pri rezultatu 32:32.

A još nismo bili ni blizu kraja, čak se i semafor pokvario pri rezultatu 47:47, a igra je po drugi put prekinuta u 21.09 pri rezultatu 59:59. Priča se da je Endi Rodik posle tog dana doneo Izneru pire krompir i tri kutije pice.

Konačno, 24. juna u 15.40 meč je iznova počeo, igralo se još 67 minuta, a onda je Izner napokon došao do pobede sa nestvarnih 70:68 u petom setu.

Meč je ukupno trajao 11 sati i pet minuta i teško da će taj rekord biti nadmašen u skorije vreme.