Hale: Bombarder Ivo - 45 asova!!!

Hrvatski teniser Ivo Karlović još jednom je pokazao da je najbolji server na ATP Turu, odserviravši rekord po broju asova u meču od tri seta.

Tenis 19.06.2015 | 17:00

Karlović je u pobedi nad Tomašom Berdihom u četvrtfinalu Halea odservirao čak 45 asova, što nikome do sada nije pošlo za rukom.

’Doktor Ivo’ potvrdio je da mu je trava omiljena podloga, trijumfom nad šestim igračem sveta sa 7:5, 6:7 (8-10), 6:3.

Meč je trajao više od dva sata i 10 minuta, a prema očekivanjima obeležili su ga kratki poeni, dugi setovim i veliki broj gemova. Viđena su samo dva brejka i oba je napravio Hrvat.

Prvi se desio u 11. gemu prvog seta kada je iskoristio drugu brejk šansu, što mu je bilo dovoljno za vođstvo u setovima.

U drugom setu bilo je još manje uzbuđenja, pa se ušlo u taj brejk. Čeh je spasao jednu meč loptu, a onda i dobio dodatni gem sa 10:8 za izjednačenje u setovima.

Kada su mnogi očekivali da će se desiti preokret, Karlović je oduzeo servis protivniku, a onda i rutinski meč priveo kraju.

Ivo će se u borbi za finale sastati sa boljim iz meča u kojem se sastaju Rodžer Federer i Florijan Majer.