Hale: Favoriti u 1/4-finalu!

Japanski teniser Kei Nišikori plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Haleu pobedom nad Dastinom Braunom sa 7:5, 6:1.

Tenis 18.06.2015 | 21:30

Nišikori je odigrao veoma strpljivo protiv neugodnog Brauna koji obožava da igra na travi i slavio posle nešto manje od 70 minuta igre.

U prvom setu sačekao je priliku u 11. gemu kada je napravio brejk i praktično prelomio meč, pošto je do kraja izgubio još samo jedan gem.

Japanac će se u sledećem kolu sastati sa Jiržijem Janovičem koji je u tri seta eliminisao Kolumbijca Alehandra Falju – 6:2, 5:7, 6:2.

Andreas Sepi preživeo je maraton protiv Tomija Robreda koji je dobio rezultatom 6:2, 6:7(6-8), 6:3 i sastaće se sa Francuzem Gaelom Monfisom. Monfis je sa 7:6(7-1), 6:1dobio Kazahstanca Mihaela Kukuškina.

U petak će na teren i Rodžer Federer koji će snage odmeriti sa Florijanom Majerom, baš kao i Tomaš Berdih čiji je protivnik Ivo Karlović.