Kvins: Troicki slavio na startu, slijedi Čilić!

Srpski teniser Viktor Troicki nastavlja sa sjajnim igrama na travi, plasirao se u drugo kolo Kvinsa, turnira u Londonu.

Tenis 17.06.2015 | 11:20

Troicki je na startu turnira savladao Francuza Pol-Anrija Matjea sa 2-1, po setovima 7:6, 1:6, 6:4.

Troicki je u njihovom trećem međusobnom duelu do drugog trijumfa došao posle skoro dva sata igre.

Matje je u prvom setu dvaput imao prednost brejka, ali je Troicki oba puta da uzvrati oduzimanjem servisa, te taj period igre odvede u taj-brejk, koji je dobio sa 7:4.

Drugi set je u potpunosti pripao Francuzu, 128. teniseru sveta. On je u drugom setu dvaput oduzeo servis Troickom i posle samo 21 minut izjednačio na 1:1 u setovima.

Troicki, 25. teniser sveta na ATP rang listi, je u odlučujućem setu jedini brejk napravio u desetom gemu, te tako izborio plasman u drugo kolo Kvinsa.

Sledeći protivnik biće mu Marin Čilić, koji je u tri seta izbacio Manarina. Viktor i Marin igrali su pre samo nekoliko dana u polufinalu u Štutgartu, a tada je Troicki slavio u tri seta.