DNS: Vlast će obećano ispuniti za 100 godina

Tenzije na relaciji koalicionih partnera u Skupštini grada Banjaluke, DNS-a i SNSD-a, ne jenjavaju jer su predstavnici DNS-a u petak istakli da će biti uzdržani na svim onim tačkama u Skupštini grada koje nisu konkretan interes grada i građana.

Republika Srpska 05.06.2015 | 22:28
DNS: Vlast će obećano ispuniti za 100 godina

"Naši zahtjevi su jasni, a to je da se intenzivnije radi na povećanju zaposlenosti, rješavanju vodosnabdijevanja i rješavanju putne infrastukture", kazao je Boran Bosančić, šef Gradskog odbora DNS-a.

On je istakao da su radili interno istraživanje u kojem su došli do rezultata "da ovim radnim tempom građani kojima je vlast obećala vodu i nove puteve iste mogu imati za 100 godina".

Budimir Balaban, predsjednik Skupštine grada i potpredsjednik Gradskog odbora DNS-a, rekao je da im njihovi koalicioni partneri prebacuju kako neke prijedloge podrže, a neke ne, ali da on ne vidi ništa neobično u tome.

"Nismo podržali izvještaj o radu 'Toplane' jer ne valja, rečeno je da će ovo preduzeće do početka oktobra realizovati koncesiju, sada vidimo potpuno drugu vrstu organizacije 'Toplane'. U izvještaju se ništa od toga ne spominje, od koncesije nije ostalo ništa", naveo je Balaban.

On je ustvrdio da je gradonačelnik Slobodan Gavranović (SNSD) "na neki način zahvaljujući njima došao na tu poziciju jer su 2012. godine podržali kandidata SNSD-a za funkciju gradonačelnika".

Komentar od Gavranovića u petak nismo dobili jer je bio na putu zbog obaveza u vezi s potpisivanjem Protokola o saradnji Banjaluke i Subotice. Odbornici SNSD-a u prvi plan ističu trenutak u kojem je DNS nastupio.

"Ne znam zašto su ćutali dvije i po godine o radu gradonačelnika i administracije, a progovorili su baš sada pred izbore, koji će biti održani naredne godine. Ovo sve je politička priča, koja treba svojom retorikom da izvuče maksimum od glasača ili da bude opravdanje pred građanima za stvari i postupke za koje je odgovorna čitava koalicija, a ne samo SNSD", istakao je u petak Draško Ilić, odbornik SNSD-a.

On je dodao da priča "glasaćemo za stvari koje su dobre za građane" nema osnova i prestavlja klasično politikantstvo.

Iz SP-a, treće stranke u koaliciji, navode da će i dalje podržavati većinu.

"Što se mene tiče i dalje smatram DNS našim koalicionim partnerom", izjavila je Mira Galić, odbornik SP-a.
Odbornici opozicije su mišljenja da čitava priča nema veze s politikom.

"Sve ovo je na neki način pokušaj uspostavljanja sistema vladanja, to jest onoga šta pripada jednima, a šta drugima", kazao je Aleksandar Petković, dobornik SDS-a.

Komentari / 6

Ostavite komentar
Name

divlja jabuka

05.06.2015 20:34

Sve ih treba rastjerati. Banjaluka je potpuno uništena bez ijedne fabrike i bez stručnih ljudi ovaj grad nema nikakve budućnosti. Ovi svi samo znaju uzeti kredit, pa opet uzeti kredit,...itd. Gubite se svi u svoja sela odakle ste i došli u Banjaluku i tamo čuvajte koze, ovce i krave ili još bolje prepusitte ovcama da vas čuvaju.

ODGOVORITE
Name

Onemogućiti lakrdijaškim firmama dalje širenje

05.06.2015 21:10

Onemogućiti pojedinim agencijama za obezbjeđenje bliskim sa vlastima dalje uzimanje novca od grada ili od preduzeća Akvana.Te agencije gotovo da ne poštuju zakon.

ODGOVORITE
Name

Crni Gruja

05.06.2015 21:27

Mala bara puna krokodila.

ODGOVORITE
Name

Apsurd

05.06.2015 21:35

DNS... Jel' se meni čini ili su oni u vlasti u BL? Ah da, jesu. Koliko dugo? Predugo! I sad su ustanovili da "vlast" (dakle, oni, DNS) tako sporo radi. Umjesto da ih se izopšti iz zajednice, otjera na neki novi Goli otok, da im se oduzme sva imovina, i dalje ima dovoljno onih koji ovu Pinokio družinu podržavaju. Apsurdno!

ODGOVORITE
Name

lider

05.06.2015 22:19

Cekao cekao i docekao najbolji odbornik je Dusan Cajic.....

ODGOVORITE
Name

Dragisa Covic

06.06.2015 05:26

Lopov do lopova. Sve to treba go...vom motikom rastjerati.

ODGOVORITE