Nikol Hosp se povlači!

Austrijska skijašica Nikol Hosp objavila je da se povlači, manje od četiri meseca pošto je osvojila svoju 12. medalju na nekom velikom takmičenju.

Ostali sportovi 04.06.2015 | 15:00

„Osećam da je sada pravo vreme za promenu“, rekla je 31-godišnja Hospova, koji je svoj najveći uspeh ostvarila osvajanjem Svetskog kupa 2007. godine.

Hospova je u februaru u Biver Kriku osvojila srebro u kombinaciji, čime je ponovila rezultat sa Olimpijskih igara u Sočiju od godinu dana ranije. U Sočiju je osvojila i bronzu u superveleslalomu i svoj broj olimpijskih medalja dovela do tri, pošto ima i srebro u slalomu sa Igara u Torinu.

Austrijanka je godinu dana posle osvajanja Svetskog kupa to takmičenje završila na drugom mestu, iza Lindzi Von, koja je tada došla do prvog od četiri velika Kristalna globusa. Od tada je imala velike probleme sa povredama, a zbog kolena je propustila celu sezonu 2009/10, a samim tim i Zimske olimpijske igre u Vankuveru.

Kada se vratila na stazu, pošto nije mogla da niže rezultate kao ranije, Hospova je odlučila da se više ne takmiči u nekada svojoj najjačoj disciplini – veleslalomu i koncentrisala se na brzinske discipline i slalom.