PL: Junajted - Arsenal 1:1, Tobdžije sad bliže LŠ!

Fudbaleri Arsenal praktično su potvrdili direktan plasman u Ligu šampiona, remiziravši 1:1 sa Mančester Junajtedom.

Fudbal 18.05.2015 | 13:00

Kolo pre kraja Premijer lige "tobdžije" imaju dva boda prednosti uz meč manje, pa su na korak od osvajanja trećeg mesta na tabeli.

Junajted je delilo desetak minuta od velike pobede na Old Trafordu, vodio je od 30. minuta golom Andera Erere, ali je veliki bod gostima iz Londona doneo Tajler Bleket, autogolom u 83. minutu.

Domaćin je potpuno dominirao u prvom poluvremenu, Arsenal nijednom nije ugrozio gol Davida de Hee, da bi u 30. minutu Junajted poveo.

Ešli Jang je probio po levoj strani i ubacio loptu na drugu stativu, a štoperi Arsenala su pazeći na Falkaa zaboravili na Ereru, koji je ostao sam te volej udarcem savladao Ospinu.

Arsenal se razigrao tek u drugom delu, a prvi put zapretio je pola sata pre kraja. Žiru je dobio loptu u kaznenom prostoru, ali je De Hea bio oprezan pa je pravovremenim istrčavanjem spasao gol.

Imao je Arenal još jednu sjajnu šansu za izjednačenje, Sančes je dobio sjajan pas u prazan prostor, uspeo je i da loptuje De Heu, ali ga je odlično ispratio Roho te ispred gola loptu izbacio u korner.

Petnaest minuta pre kraja svoj debi u dresu Mančester Junajteda u Premijer ligi dobio je Viktor Valdes. Iskusni Španac je zamenio povređenog De Heu na golu, ali se na njegovu žalost nije proslavio.

Osam minuta pre kraja Bleket se nesrećno našap na putu lopte posle centaršuta Tia Volkota i skrenuo je u svoju mrežu. Već u sledećem minutu Žiru je imao sjajnu priliku za preokret, ali je šutirao za malo pored gola.

U poslednjem kolu Junajted gostuje Hal Sitiju, koji se bori za opstanak, dok Arsenal prvo dočekuje Sanderlend, a potom Vest Bromvič.