PL BiH: Remi sarajevskih vječitih, poraz Radnika, pobjeda Mladosti...

Ekipe Sarajeva i Željezničara igrale su nerešeno bez golova u velikom sarajevskom derbiju, a rezultat više odgovara "bordo" klubu.

Fudbal 16.05.2015 | 20:40

Domaćin je propustio nekoliko solidnih prilika u prvih 45 minuta, dok su "plavi" bili opasniji u nastavku, ali su mreže na Asimu Ferhatoviću ipak ostale netaknuta.

Tako je Sarajevo korak bliže tituli prvaka BiH, prvoj od 2007. godine, jer dva kola pre kraja ima bod više od najvećeg rivala. Ako osvoji titulum klub sa Koševa biće potencijalni rival Partizana u kvalifikacijama za LŠ.

Do kraja prvenstva Sarajevo će igrati u gostima s Vitezom i kod kuće sa Slobodom, dok Željo dočekuje Travnik, pa ide u goste Čeliku u Zenici.

Zrinjski je remijem sa Čelikom bez golova u Zenici propustio poslednju šansu da se uključi u borbu za titulu, kao i Široki Brijeg remijem 1:1 sa Drinom u Zvorniku.

Što se tiče borbe za opstanak, Mladost je minimalnim trijumfom nad direktnim rivalom Vitezom u Ugljeviku ostala u igri, jer je smanjila zaostatak za rivalom na samo jedan bod.

Dva kola pre kraja ugrožena je i Slavija, minimalnim porazom od Olimpika u Sarajevu.