Rim: Nišikori izbacio umornog Troickog!

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je od Japanca Keija Nišikorija u dva seta u osmini finala Mastersa u Rimu.

Tenis 14.05.2015 | 22:22

Nišikori je protiv Troickog slavio sa 6:4, 6:3, posle jednog sata i 29 minuta igre.

Japanca u četvrtfinalu očekuje duel sa boljim iz susreta između najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića i Tomaža Belučija iz Brazila.

Troicki je imao svoje šanse protiv Nišikorija, ali je Japanac znao da mu zada poslednji udarac kada je to bilo potrebno.

U prvom setu je viđena velika borba, igralo se gem za gem, a Nišikori je već u četvrtom gemu imao tri prilike za brejk, koje je Viktor sve odbranio. U istom ritmu nastavilo se do osmog gema, kada je Japanac iskoristio svoje šanse, poveo sa 5:3, da bi mu Troicki uzvratio brejkom. Međutim, veća borba je potom izostala, pošto je Nišikori završio set brejkom bez izgubljenog poena.

Japanski teniser je u istom ritmu nastavio u drugom setu, brzo je poveo 3:0, da bi se Viktor probudio i uspeo da stigne do 3:3. Nišikorija to nije omelo, već je posle velike borbe uspeo da naniže ponovo tri gema, a tek posle četvrte meč lopte uspeo je da dođe do zasluženog trijumfa.