Rim: Mučenje, ali i pobjeda Novaka!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno ja započeo odbranu titule na turniru Masters serije u Rimu.

Tenis 12.05.2015 | 18:40

Đoković je u drugom kolu u prestonici Italije savladao Nikolasa Almagra sa 2:1, po setovima 6:1, 6:7, 6:3.

Srpski teniser pokazao je dva lica u duelu sa neugodnim Špancem. U prvom setu je odigrao izuzetno dobro i uz dva brejka je brzo završio posao, a onda je usledio veliki pad.

U drugom i trećem setu srpski teniser se vidno slabije kretao, na rezultat je uticao i Almagro koji je zaigrao sjajno, ali je i pored svega toga Đoković mogao da završi posao u dva seta. Imao je 5-2 u taj-brejku drugog seta, ali je izgubio pet vezanih poena i morao je da igra i treći set.

Ključni brejk Đoković je u tom periodu napravio u osamom gemu, a zatim je uspešno odservirao za prolaz u treće kolo.

Tamo ga čeka bolji iz duela Beluči – Bautista Agut, a Novak će na teren u Rimu ponovo u četvrtak.