POR: ''Petarda'' Benfike - još dva koraka do titule!

Benfika petardom najavila osvajanje titule: Pereira otvorio i zatvorio goleadu, Sulejmani se vratio asistencijom. Sporting ne odustaje od pokušaja da ugrozi poziciju drugoplasiranog Porta.

Fudbal 03.05.2015 | 12:20

Benfika, iako gost, nije imala milosti prema Žil Visenteu koga je savladala sa 5:0, čime je napravila korak ka tituli, a domaćina gurnula u ponor.

Srpski reprezentativac Miralem Sulejmani konačno je dobio šansu posle skoro četiri meseca i uspeo je da to obeleži asistencijom, dok je Ljubomir Fejsa zaigrao u finišu prvog poluvremena umesto Gaitana.

Pereira je otvorio i zatvorio goleadu, a mrežu su još pogađali Žonas, Luizao i Lima. Klub iz Lisabona drži čelnu poziciju na tabeli portugalske lige, šest bodova beži Portu koji ima i meč manje, a do kraja trke ostalo je još tri kola da se odigra.

Sporting ne odustaje od pokušaja da ugrozi Porto koji se nalazi na drugoj poziciji koja donosi direktan plasman u Ligu šampiona. Klub iz Lisabona savladao je Nasional sa 2:0 i sada sa mečom više kaska za Portom tri boda. Oba gola postigao je Montero u 56. i 90+3 minutu.