Istanbul: Prekret Fedeksa za finale!

Švajcarac savladao Švarcmana i čeka ishod duela Dimitrova i Kuevasa.

Tenis 02.05.2015 | 18:00

Rodžer Federer plasirao se u finale turnira iz serije 250 u Istanbulu posle preokreta protiv Dijega Švarcmana. Argentinac je propisno namučio nekada najboljeg na planeti, ali je na kraju smogao snage samo za više nego častan poraz – 6:2, 2:6, 5:7.

Švajcarac je posle ubedljivo izgubljenog prvog seta, kada mu je protivnik dva puta oduzeo servis, u drugom zaigrao mnogo bolje i protivniku uzvratio istom merom. Treći set doneo je veću neizvesnost nego prethodna dva. Drugi reket sveta uspeo je da savlada 63. tenisera na ATP listi kada je pri rezultatu 6:5 napravio brejk. On će se u finalu sastati sa boljim iz duela između Bugarina Gregora Dimitrova i Argentinca Pabla Kuevasa.

Federeru je turnir u Istanbulu poslednja provera pred Rolan Garos koji se igra u Parizu od 24. maja do 7. juna jer neće učestvovati na Mastersu u Madridu. Titulu u glavnom gradu Francuske brani Španac Rafael Nadal koji je prošle godine u finalu bio bolji od Novaka Đokovića - 3:6, 7:5, 6:2, 6:4.