PL: Čelsi je već šampion!

Pobeda nad Lesterom u zaostalom meču znači da još samo Arsenal može da osvoji više bodova od Ivanovića i drugova, mada jako teško...

Fudbal 29.04.2015 | 23:30

Fudbaleri Čelsija četiri kola pre kraja sezone su gotovo sigurni prvaci Engleske!

Oni "beže" sada već bivšem šampionu Mančester sitiju i Arsenalu po 13 bodova, ali kako "tobdžije" imaju utakmicu manje, izabranicima Žozea Murinja potrebna je još jedna pobeda kako bi i matematički osigurali naslov.

Naravno, ekipa koja je do sada dobila 24 i izgubila samo dve utakmice u Premijer ligi, teško da će dozvoliti bilo kakvo iznenađenje, čak i ako jedini preostali rival osvoji svih preostalih 15 bodova. Što podrazumeva i trijumf nad Mančester junajtedom na Old Trafordu.

Čelsi je na gostovanju u Lesteru gubio nakon prvog poluvremena, da bi u nastavku pokazao klasu i preokrenuo na 1:3 (Olbrajton 45+3 - Drogba 48, Teri 79, Ramireš 83).

Branislav Ivanović bio je asistent kod izjednačujućeg pogotka, Teri je doveo "plavce" u vođstvo posle kornera, skrenuvši Kejhilovu loptu u gol sa svega jednog metra, dok je Ramireš sa ivice kaznenog prostora sjajno zahvatio povratno dodavanje Fabregasa.

Lester ostaje tik iznad zone ispadanja i predstoji mu žestoka borba za očuvanje statusa.

TABELA POSLE 34. KOLA: Čelsi 80, Mančester s. 67, Arsenal (-1) 67, Mančester j. 65, Liverpul 58, Totenhem 58, Sautempton 57, Svonsi 50, Stouk 47, Everton 44, Vest Hem 44, Kristal Palas 42, VBA 37, Njukasl 35, Hal 34, Aston Vila 32, Lester 31, Sanderlend (-1) 30, KPR 27, Barnli 26.