PL BiH: Iznenadili Radnik i Drina, debakl Slavije!

Srpski klubovi su imali mnogo uspjeha u 20. kolu Premijer lige BiH. Radnik, Mladost i Drina su ostvarili odlične rezultate. Utiska su pokvarili fudbaleri Slavije.

Fudbal 08.04.2015 | 20:20

Slavija je ubjedljivo poražena na gostovanju u Tuzli, ponajviše “zahvaljujući” Pušari. Fudbaler Slavije dobio je drugi žuti karton već u 24. minutu utakmice i tako svoje saigrače “ostavio na cjedilu”. Da situacija bude gora, karton je dobio nakon rušenja Mujića u šesnaestercu svoje ekipe zbog čega je dosuđen penal za domaće. Siguran realizator najstrože kazne bio je Zeba koji je tako svoju ekipu doveo u vođstvo. Domaći su u drugom poluvremenu samo potvrdili trijumf preko Krpića i Zebe.

Radnik je napravio veliko iznenađenje i sa gostovanja Željezničaru odnio jedan bod. Domaći su poveli preko Đelmića u 23. minutu, a gol vrijedan boda za Radnik postigao je Vasić u 37. minutu.

Odličan rezultat ostvarili su i fudbaleri Mladosti koji su u svojstvu domaćina u Ugljeviku savladali Travnik. Poveli su Obarščani u 35. minutu golom Markovića. Dugo je trajalo vođstvo domaćih, a izjednačenje gostima donio je Dudić golom u 78. minutu. Ipak, da sva tri boda “otputuju” u Veliku Obarsku pobrinuo se Mazić golom u 86. minutu.

Iznenađenje su svojoj publici priredili i Zvorničani. Fudbaleri Drine odigrali su protiv favorizovanog Sarajeva bez golova.

Zrinjski je u gostima slavio minimalnu pobjedu protiv Viteza, kao i Velež koji je gostovao Čeliku. Pogodaka nije bilo na susretu Zvijezde i Širokog Brijega.

Utakmica između Borca i sarajevskog Olimpika je završena rezultatom 0:1. Pogodak za sarajevsku ekipu postigao je Jusufović u 54. minutu.