Majami: Mučenje Ane, ali i prolaz dalje!

Srpska teniserka igrala tri seta protiv 100. na svetu za plasman u treće kolo. Sledeća je Lisicki...

Tenis 28.03.2015 | 14:20

Ana Ivanović mogla je mnogo ranije da završi posao protiv Irine Falkoni u drugom kolu turnira u Majamiju, da je u desetom gemu drugog seta iskoristila jednu od tri meč lopte.

Teniserka iz SAD uspela je da se odbrani i da duel protiv šeste igračice sveta odvede u treći set, a tamo joj je već ponestalo snage...

Ivanovićeva je pobedila 2:1 - 7:5, 6:7, 6:3, posle dva sata i 37 minuta igre.

Meč protiv stote igračice na WTA listi lako je za Srpkinju mogao da se pretvori u noćnu moru.

Posle prvog seta u kojem je nakon velike borbe stigla do prednosti, Ana je u drugom ispustila brejk, kao i šansu da napravi novi za dobijanje meča.

Amerikanka je u tajbrejku preuzela inicijativu, bila je bolja i zasluženo stigla do prilike da se bori za pobedu.

Treći set nije bio previše dramatičan, a mogao je i on. Ana je stekla prednost od 5:2, ali je prilikom servisa za pobedu dozvolila da Falkoni napravi novi brejk.

Srpska teniserka nije dozvolila da završnica meča bude neizvesna. Ponovo je napala servis Amerikanke i konačno petu meč loptu pretvorila u pobedu.

Ivanovićeva će u trećem kolu igrati protiv Nemice Sabine Lisicki, 27. nosioca u Majamiju.