Evrokup: Uniks i Himki u 1/2-finalu!

Košarkaši Himkija i Uniksa pridružili su se u sredu turskom Banvitu u polufinalu ovogodišnjeg Evrokupa.

Košarka 25.03.2015 | 22:00

Himki je posle minimalnog trijumfa u Španiji (76:75), prolaz u polufinale obezbedio ubedljivom pobedom kod kuće protiv Valensije – 76:61.

Mnogo više drame bilo je u ruskom duelu Lokomotiva – Uniks. Lokosi su revanš počeli sa +9, ali gosti iz Kazanja napravili su veliki preokret i slavili su u Krasnodaru sa 79:58.

Himki je neočekivano lako prošao u polufinale. Valensija se u Rusiji dobro držala do poluvremena, a domaćin je meč rešio u trećoj četvrtini (20:11). U poslednjih 10 minuta domaćin je lagano održavao 20-ak razlike i na kraju je lako prošao u polufinale gde ga čeka duel sa Banvitom.

Domaćina je predvodio sjajni Tajris Rajs sa 18 poena i 10 asistencija, 16 poena ubacio je Monija, a 14 Koponen. U španskoj ekipi Nemanja Nedović odigrao je sasvim dobro, za 17 minuta ubacio je 12 poena (5-10) i imao je 2 asistencije, a Vladimir Lučić je za 25 minuta imao 8 poena (2-7) i 3 skoka.

U Krasnodaru je Uniks priredio iznenađenje, s obzirom da je prvi meč na svom parketu izgubio od Lokomotive sa 87:78. U revanšu je viđena obrnuta slika, a Uniks je do velikog preokreta stigao u drugom poluvremenu koje je dobio sa 45:25.

Džejms Vajt bio je briljantan sa 29 poena i 8 skokova, 17 je ubacio Fišer, a 11 Kajmakoglu. Na drugoj strani, Dilejni je postigao 16, a Zubkov 12 poena.

Rival Uniksa u polufinalu biće Gran Kanarija ili Karšijaka. Španski tim ima +10 iz prve utakmice na svom parketu.