POR: Porto nastavlja trku sa Benfikom!

Porto može i sa igračem manje, Abubakar čuva Zmajeve u trci sa Benfikom! Domaćin već u 12. minutu ostao bez Fabijana, a gol u prvom poluvremenu, ispostaviće se, rešio je pobednika i vratio Porto na četiri boda zaostatka za Benfikom.

Fudbal 16.03.2015 | 16:20

Porto nastavlja poteru za Benfikom i šampionskom titulom. Imali su Zmajevi dosta problema sa gostujućom Arukom pre svega zbog igrača manje, ali su na kraju slavili sa 1:0 u meču 25. kola Primeire.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Vinsent Abubakar, a ovo je Zmajevima bila šesta uzastopna pobeda u nacionalnom šampionatu i sada su ponovo došli na četiri boda zaostatka u odnosu na Benfiku.

Aruka je upisala 15. poraz u Primeiri, ostala je 16. mestu na tabeli samo jednim bodom više od Žil Visentea i predstoji joj velika borba za opstanak do kraja.

Porto je imao težak zadatak od 12. minuta, jer je crveni karton i isključenje zaradio Fabijano. Čini se da je sudija ipak mogao da mu progleda kroz prste, ali je ipak ostao neumoljiv.

Igrač manje, ispostavilo se, ipak nije toliko smetao Portu koji u 32. minutu došao do vođstva. Rikardo Kvarežma je ostao sam na desnoj strani i uputio dobar centaršut, a najbolje se pred golom gostiju snašao Vinsent Abubakar.