NEM Kup: Prođoše svi, sem Verdera!

Fudbaleri Verdera nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Kupa Nemačke, pošto su iznenadno nadigrani od Bilefelda u gostima sa 3:1, dok je Volfzburg rutinski odradio svoj deo posla i savladao Lajpcig sa 2:0. Identičnim rezultatom Bajern je savladao Braunšvajg, a Borusija Menhengladbah ekipu Ofenbaha.

Fudbal 05.03.2015 | 00:05

Verder u poslednje vreme pravi odlične rezultate u prvenstvu, ali je u Kupu pokazao koliko je ranjiv pošto je veoma lako poražen od niželigaša. Bilefeld je poveo preko Junglasa u 32. minutu, a onda je Šupan u 57. povisio na 2:0. Fric je 14. minuta pre kraja smanjio i dao nadu timu iz Bremena, ali je Junglas drugim pogotkom zapečatio sudbinu bundesligaša.

Kaliguri je u dresu Volfzburga nastavio da rešeta protivničke mreže, pa je doneo vođstvo protiv Lajpciga u 21. minutu, dok je Klose na asistenciju Šafera u 57. minutu samo potvrdio prolaz "vukova" u narednu fazu takmičenja.

Bajern jeste "terorisao" rivale u poslednja tri bundesligaška kola, ali je Braunšvajg bolje prošao u Kupu. Alaba je pred kraj prvog poluvremena odlično izveo slobodan udarac, lopta se od prečke odbila u mrežu, da bi Gece u 57. minutu postavio konačan rezultat.

Četvrtoligaška ekipa Ofenbaha držala se protiv Menhengladbaha do 52. minuta i penala koji je dobro izveo Kruse, a dileme je o ishodu otklonio Herman u završnici utakmice.