Džumhur: Nevjerovatan mi je osjećaj!

Damir Džumhur kaže kako je nevjerovatan osjećaj biti među 100 najboljih tenisera na svijetu.

Tenis 26.02.2015 | 08:40

Damir Džumhur od ponedjeljka je 87. reket svijeta što je njegov najbolji plasman na ATP listi, ali i najveći uspjeh u istoriji tenisa Bosne i Hercegovine. Džumhur je danas doputovao u Sarajevo. Najbolji teniser BiH je u posljednja dva turnira u Santo Domingu i meksičkom Morelosu bio odličan, osvojio je titulu u Dominikanskoj Republici, a u Meksiku je izgubio u finalu, što mu je ukupno donijelo najbolji plasman na ATP listi - 87. mjesto sa 577 bodova.

''Plan je bio da igram ATP turnire, ali sam se odlučio za prvi Čelendžer, a zatim sam morao odigrati još jedan. Ispostavilo se da je dobra odluka, osvojio sam 150 bodova i došao na 87. mjesto ATP liste i moram biti prezadovoljan nakon ove dvije dobre sedmice za mene. Prelijep osjećaj je biti u TOP 100. Prošle godine sam bio dva puta 101, i zaista sada sam sretan. Kada se najmanje nadate dođu najbolji rezultati, sada je to došlo i stvarno sam presretan'', izjavio je Damir Džumhur, prenosi scsport.ba.