FRA: Lion jedva, Marsej posustaje!

Fudbaleri Olimpika iz Liona vratili su se na čelo Lige 1 trijumfom nad Nantom, dok je Olimpik iz Marseja izgubio korak za imenjakom remijem sa Sent Etjenom.

Fudbal 23.02.2015 | 17:20

Lion je protiv Nanta slavio sa 1:0 golom Nabila Fekira u 67. minutu i tako se posle 24 sata vratio na prvu poziciju.

Tim sa „Žerlana“ sada ima 54 boda, dva više od Pari Sen Žermena, a četiri od Olimpika iz Marseja, koji je igrao 2:2 sa Sent Etjenom u gostima.

U tom duelu viđen je niz preokreta, a domaći tim je uspeo da šokira Marsej golom Mevluta Erdinča u nadoknadi vremena.

Posle 0:0 na poluvremenu, Mark Gradel je iz penala Sent Etjenu doneo vođstvo, da bi Miči Batšuaj doneo izjednačenje, a potom i preokret Marseju u roku od samo tri minuta. Batšuaj je bio strelac u 64. i 67. minutu, da bi Erdinč postavio konačan rezultat u poslednjim trenucima susreta.

Sent Etjen je posle tog susreta ostao na petoj poziciji sa 42 boda, jednim manjem od Monaka, koji ima utakmicu manje.

U prvom meču dana, Monpelje je slavio protiv Gengana sa 2:0 golovima Morgana Sansona i Kevina Berigoa.

U jedinom preostalom susretu odigranom u nedelju, između Remsa i Meca, nije bilo golova.