400. Old firm - Seltik u finalu Liga kupa!

U najvećem škotskom derbiju fudbaleri Seltika savladali su ljutog rivala, Glazgov Rendžers sa 2:0 i plasirali se u finale Liga kupa, a za trofej će igrati protiv Dandi junajteda.

Fudbal 02.02.2015 | 11:20

Na čuveni Old firm čekalo se skoro tri godine, a naš napadač Stefan Šćepović samo je sa klupe pobedničkog tima mogao da oseti fantastičnu atmosferu koju je napravilo 50.000 navijača na "Seltik parku".

Zbog izbacivanja Rendžersa u četvrtu ligu usled finansijskih problema, ovo je bio prvi okršaj od aprila 2012. i radovao se zeleno-beli deo stadiona.

Za slavlje među navijačima Seltika najpre se pobrinuo Li Grifits koji je zatresao mrežu udarcem glavom na centaršut sa desnog krila u 10. minutu, da bi trijumf Kelta overio Kris Komons fantastičnim golom sa oko 20 metara na isteku pola sata igre.

"Policajci" nisu uspeli do počasnog pogotka, ali su u nastavku pružili bolju partiju i bar sprečili ubedljiviji poraz.