EL, video: Rejes najbolji skakač u istoriji!

Mirsad Turkčan, rođen kao Mirsad Jahović u Novom Pazaru pre 38 godina, do minule noći bio je košarkaš sa najviše uhvaćenih lopti u Evroligi posle promašaja, no elitno takmičenje od četvrtka ima novog "kralja skokova".

Košarka 30.01.2015 | 20:00

U pitanju je Felipe Rejes, centar madridskog Reala, koji je protiv aktuelnog šampiona, Makabija iz Tel Aviva, stigao do 1.287. evroligaškog skoka, čime je za jedan prestigao sjajan učinak Turkčana, koji je prestao da nastupa 2012. godine.

Sjajni Rejes, koji ima 34 godine, meč je završio sa 20 poena i 11 skokova, a ovo mu je 11. sezona u Evroligi, deseta u dresu "kraljevskog kluba" iz Madrida.

Felipe Rejes je osvojio Svetsko prvenstvo sa Španijom 2006. godine, ima šest medalja sa Eurobasketa, od koje su dve zlatne, a stigao je i do dva olimpijska srebra. Sa Realom je triput bio šampion zemlje, jednom osvojio ULEB kup i dvaput Kup kralja. Taj Kup je u seniorskoj konkurenciji osvojio i sa svojim klubom iz detinjstva, Estudijantesom.