Serija A: Slavlja Napolija i Udinezea za kraj kola!

Fudbaleri Napolija zatvorili su 20. kolo Serije A pobedom nad Đenovom sa 2:1 i vratili su se na treće mesto, dok je Udineze bio bolji u gostima od Empolija istim rezultatom.

Fudbal 27.01.2015 | 11:40

Napoli je pred svojim navijačima uspeo da slomi otpor neugodnog rivala, što znači da je Sampdorija Siniše Mihajlovića pala na petu poziciju.

Junak ekipe Rafaela Beniteza bio je dvostruki strelac Gonzalo Iguain. Argentinski napadač je u sedmom minutu bio na pravom mestu da odbitak glavom sprovede u mrežu za vođstvo, Falke je u 56. doneo izjednačenje preciznim udarcem sa distance u donji desni ugao, ali je Iguain iz penala presudio Đenovi i postavio konačnih 2:1.

Udineze, na čijoj klupi sedi Dejan Stanković kao pomoćnik trenera Andree Stramaćonija, prekinuo je mini seriju od dva remija u Kalču i sa gostovanja Empoliju odneo ceo plen.

"Zebre" su povele u 19. minutu kada je prekaljeni Antonio di Natale centaršut Alana glavom spustio u metu, da bi povratnik Saponara iz penala u finišu prvog poluvremena vratio domaću ekipu u život.

Za trijumf Udinezea bili su zaduženi Vidmer i sreća, jer švajcarski vezista na isteku sat vremena u želji da centrira sa desnog krila zahvatio loptu tako da ona u čudnom luku preleti golmana Sepea i od stative se odbije u mrežu.

Empoliju nije pomoglo ni što je imao igrača više poslednjih 15 minuta, pošto je Panajotis Kone bio isključen zbog dva žuta kartona, ali je Udineze i sa desetoricom sačuvao prednost.