KAN: Princ vodi Kongo dalje!

Bio je među autsajderima u grupi, a sada bi sa prvog mesta mogao u nokaut fazu! Fudbaleri Konga su posle boda, do kojeg su došli u poslednjim trenucima meča sa Ekvatorijalnom Gvinejom, minimalcem srušili favorizovani Gabon i sa vrha gledaju na ostatak Grupe A - 1:0!

Fudbal 21.01.2015 | 23:00

Da verovatno niko (ili bar veći deo) nije mogao da veruje u uspeh najbolje govori i detalj sa kraja utakmice, kada su igrači Konga euforično proslavili veliki uspeh... Njih sada samo jedan bod u meču sa najgorim timom grupe, Burkinom Faso, vodi dalje, dok bi pobeda zagarantovala prvu poziciju na tabeli.

Jedini pogodak na meču viđen je na startu drugog poluvremena, kada je Princ Onijang zatresao mrežu i u trans bacio kompletnu klupu i navijače.

Interesantno, već oko 70. minuta igrači Konga su delovali prilično istrošeno i gotovo da su se „vukli“ po terenu, ali su do kraja uspeli da sačuvaju svoju mrežu, pa čak i naprave nekoliko opasnih prilika.