AO: Kirjios ''šutnuo'' Karlovića iz Melburna!

Australijski teniser Nik Kirjios plasirao se u treće kolo Australijan Opena, pobedom nad Ivom Karlovićem u četiri seta.

Tenis 21.01.2015 | 13:40

Kirjios je do trijumfa nad 23. nosiocem na prvom Gren slemu sezone došao sa 7:6 (7:4), 4:6, 7:5, 6:4, posle dva sata i 20 minuta igre.

U trećem kolu Kirjios će se sastati sa boljim iz duela Francuza Eduarda Rože-Vaselana i Maleka Džazirija iz Tunisa.

Mladi Australijanac, kojeg je svet upoznao kada je prošle godine eliminisao Rafaela Nadala na Vimbldonu, napravio je veliko iznenađenje eliminacijom Karlovića. Kirjios je odigrao odličan meč, Hrvat mu je parirao, imao je čak 40 as udaraca, ali kada je bilo najpotrebnije, nošen podrškom publike je uspeo da odigra bolje i zasluženo prođe dalje.

Prvi set je doneo neizvesnost, nije bilo brejkova, a na kraju je odlučen u taj-brejku i to u Kirjiosovu korist. Jedan brejk bio je dovoljan Australijancu da udvostruči prednost, da bi se Karlović vratio u trećem setu. I tada je viđena velika borba, a hrvatski teniser u pravom trenutku je došao do brejka i produžio meč, ali samo do četvrtog seta, u kojem je domaći igrač bio bolji.