Juve hoće Kup poslije 20 godina!

Direktor Juvenutsa Bepe Marota izjavio je da taj fudbalski klub ove sezone želi da prekine neugodan niz od 20 godina bez trofeja u Kupu Italije.

Fudbal 29.12.2014 | 18:00

Juventus je poslednji put osvojio Kup 1995. godine, pobedom protiv Parme od 3:0 u dve utakmice, pa je u ovoj sezoni cilj crno-belih, osim odbrane titule i zapaženog rezultata u Ligi šampiona, osvajanje Kupa.

"Naš zadatak u ovoj sezoni je osvajanje italijanskog kupa, pošto je to trofej koga dugo nismo osvojili. Takođe, Juve ima obavezu da osvoji četvrtu uzastopnu titulu u Seriji A, kao što nam je bila dužnost da prođemo u drugu fazu Lige šampiona", rekao je Marota za list "Gazeta delo Sport".

Trostruki šampion Italije će takmičenje u nacionalnom Kupu nastaviti 15. januara u osmini finala protiv Verone.

Ekipa Masimilijana Alegrija će 24. februara u Torinu igrati protiv Borusije iz Dortmunda, prvu utakmicu osmine finala Lige šampiona.

"Mislim da imamo kvalitet i sve što je potrebno da uđemo najmanje u četvrtfinale Lige šampiona", dodao je Marota.

Juventus je zimsku pauzu dočekao na prvom mestu na tabeli Serije A sa 39 bodova, tri više od drugoplasirane Rome.

Takmičenje u italijanskom prvenstvu nastaviće se 6. januara, a Juventus će igrati derbi protiv Intera.