Ana: Hoću da ponovim 2008.!

„Naporno radim i treniram kako bi ostvarila taj cilj i, naravno, želim i još grend slem trofeja", poručila je Ivanovićeva.

Tenis 18.12.2014 | 08:20

Srbija će ponovo imati najbolje rangiranu teniserku sveta, ako je verovati Ani Ivanović! Nekadašnja osvajačica Rolan Garosa to je sebi postavila kao cilj za sledeću godinu, a ovu je završila na petoj poziciju.

Ivanovićeva je ove sezone osvojila četiri turnira, u Ouklendu, Montereju, Birmingemu i Tokiju.
„Stvarno se dobro osećam i mislim da mogu ponovo da budem na samom vrhu. Već sam bila vodeća na rang-listi i imam šansu da ponovim taj uspeh. Naporno radim i treniram kako bi ostvarila taj cilj i, naravno, želim i još grend slem trofeja”, rekla je Ivanovićeva za britanski Sport rivju.

Ivanovićeva je do trofeja u Parizu došla 2008. godine, kada je u finalu savladala Ruskinju Dinaru Safinu sa 6:4, 6:3.

Od tada srpska teniserka uglavnom je igrala po sistemu toplo-hladno, a tek ove godine pronašla je pravu konstantu u igru, što je na kraju rezultiralo i veoma dobrim plasmanom na WTA rang-listi.