Napoli uzeo bod kod Mihe!

Fudbaleri Sampdorije i Napolija odigrali su u Đenovi nerešeno 1:1, u poslednjoj utakmici 13. kola.

Fudbal 02.12.2014 | 11:53

Sampdorija je do 92. minuta imala prednost i igrača više, ali je Sapata pogotkom doneo bod ekipi Rafaela Benitesa.

Napoli se ovim remijem popeo na treće mesto tabele Serije A sa 23 boda i onemogućio ekipu Siniše Mihajlovića da priđe vodećem dvojcu.

Sampdorija je sada peta sa bodom manje od Napolitanaca.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a domaći tim je do prednosti stigao u 57. minutu. On se odlično snašao u gužvi ispred kaznenog prostora, uspeo da se iskobelja sa loptom i uputi neodbranjiv udarac u donji desni ugao gola Kabrala.

Kada je Kulibali u 88. minutu dobio drugi žuti karton, činilo se da će tim iz Đenove nastaviti put ka mestu koje vodi u kvalifikacije za LŠ, ali tako nije mislio Sapata. U 92. minutu je iskoristio odličan centaršut Gulama sa levog boka i glavom postavio konačan rezultat.