Primera, 12. kolo: Pad Valensije u gradskom derbiju!

Levante izdržao nalete "slepih miševa" i zadao odlučujući udarac preko Hozea Moralesa.

Fudbal 24.11.2014 | 14:15

Ekipa Valensije nije uspela da zadrži treće mesto na tabeli Primere, koje je držala tokom dvonedeljne pauze, pa je sada iza Reala i Barselone - Atletiko Madrid.
Levante je u gradskom derbiju slavio rezultatom 2:1 i pobegao iz zone ispadanja, iako su gosti imali inicijativu i stvorili daleko više povoljnih prilika, naročito u prvom poluvremenu.

Međutim, Viktor Kasadezus glavom je doveo Levante u vođstvo u 58. minutu, a samo što je Dani Pareho 15 minuta kasnije krunisao lepu akciju izjednačujućim pogotkom, usledio je novi šok za favorita.

Hoze Luis Morales krenuo je u solo prodor i sa 18 metara iskosa neodbranjivim udarcem matirao Dijega Lopeza.

Valensiji je to drugi poraz ove sezone u španskom prvenstvu, dok je Levante slavio drugi put zaredom na svom stadionu, nakon četiri uzastopna poraza (Viljareal, Barselona, Rajo Valjekano, Real Madrid) ukupnom gol-razlikom 0:14.