EL: CSKA neporažen, Neptunas ''srušio'' Kuću!

Armejci zadržali savršen učinak! CSKA je u šestom kolu Evrolige bio ubedljiv protiv Albe - 95:66 i na taj način ruski tim upisao je šestu pobedu iz isto toliko mečeva, iako je nastupio bez lakše povređenog Miloša Teodosića. Ne samo što bi košarkaši Crvene zvezde trebalo da iskoriste haos koji vlada u redovima Galatasaraja i overe plasman u TOP 16 fazu, već sada imaju i motiv više - jer, Neptunas je dobio Laboral Kuću u Klajpedi i crveno-belima otvorio put do drugog mesta na tabeli - 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25).

Košarka 20.11.2014 | 20:50

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nando De Kolo sa 22 poena, a pratio ga je Aron Džekson koji je ubacio 18. U berlinskom timu najviše je pokazao Redži Reding koji je postigao 16 poena i upisao osam skokova, dok je Marko Banić zabeležio četiri pogotka manje.

Moskovljani su od samog starta pokazali ko je ko u ovom duelu i da Alba nema nikakve šanse za pobedu u ovoj utakmici. Prvu četvrtinu CSKA dobio je sa čak 17 razlike (28:11), da bi u drugoj bili nešto ’’milostiviji’’ nadigravši Obradovićev tim sa sedam poena viška i već na poluvremenu Nemcima se smešila katastrofa - 48:24.

Pobednik meča bio je manje - više poznat već posle dvadeset minuta, ali su košarkaši Dimitrisa Itudisa zadržali ozbiljan pristup, pa gosti iz Berlina nisu uspeli čak ni da spuste razliku ispod 20 poena i CSKA je više nego zasluženo slavio pred svojom publikom - 95:66.

Armija ostaje lider grupe B sa svih šest pobeda, dok je Alba sa dve pobede i četiri poraza zauzima četvrtu poziciju na tabeli.

Litvanci su praktično od samog početka utakmice držali sve konce u svojim rukama i na ogromne muke stavili goste, koji se očigledno još uvek nisu oporavili od terora igrača Crvene zvezde iz prošle nedelje. Neptunas je utakmicu počeo da lomi u svoju korist na startu drugog poluvremena, kada su Šakur i Gailijus serijom 10:0 doneli svom timu čak 18 poena prednosti (53:35) i činilo se da će Baskijci doživeti novi ubedljivi poraz.

Međutim, na krilima razigranog Tomasa Ertela, Laboral Kuća uhvatila je furiozni zalet i umalo došla do pobede. Španci su na 16 sekundi pre kraja meča imali i jedan poen prednosti (79:78), posle dva pogođena bacanja Tilija, ali je Galdikas brzom reakcijom vratio stvari na svoje. Šut za pobedu imao je Ertel, ali je njegov šut prvo udario u obruč, pa u tablu, potom opet u prvi obruč, da bi lopta izašla iz koša. San o velikom povratku i pobedi pao je u vodu posle petog faula Bertansa, na dve sekunde do kraja utakmice.

Dva bacanja imao je Gailijus, ali je oba promašio.

Najefikasniji igrači Neptunasa bili su Šakur i Zavackas sa po 16 poena, dok je Gailijus dodao 12. Na drugoj strani Ertel je ubacio 31 poen (8/10 za tri), ali je šut zakazao u presudnom momentu. Osim njega dvocifren učinak imao je Kolton Ajverson – 12 koševa, osam skokova.