WTA: Bušar najviše napredovala

Eženi Bušar je sezonu započela kao 32. teniserka sveta, a završila je na sedmom mestu na VTA listi. Najbolji rezultat ostvarila je plasmanon u finale Vimbldona, gde je izgubila od Petre Kvitove.

Tenis 18.11.2014 | 20:45

Ženska teniska asocijacija (VTA) proglasila je danas 20-godišnju Kanađanku Eženi Bušar za igračicu koja je najviše napredovala u 2014. godini.

Bušar je sezonu započela kao 32. teniserka sveta, a završila je na sedmom mestu na VTA listi. Najbolji rezultat ostvarila je plasmanon u finale Vimbldona, gde je izgubila od Petre Kvitove, a igrala je polufinala na Australijan openu i Rolan Garosu, dok je na turniru u Nirnbergu osvojila prvu titulu u karijeri.

"Veoma sam počastvovana zbog nagrade. Moj cilj je da napredujem svakog novog dana, kao što je to bilo ove godine", rekla je 20 - godišnja Bušar.

U glasanju su učestvovali navijači i novinari, a Bušar je dobila 49 odsto glasova ispred Čehinje Karoline Pliškova, kojoj je pripalo 23 odsto glasova.