LE: Blamaža Dinama u ZG, trijumf Totenhema...

Dinamo ubedljivo poražen na "Maksimiru" od Salcburga. Cirih savladao Viljareal, a sve rešeno za deset minuta.

Fudbal 06.11.2014 | 21:45

Zagrebački Dinamo važi za jedan od najkvalitetnijih i svakako najbogatijih klubova iz bivše Jugoslavije, ali "modrima" ove sezone uopšte ne ide na međunarodnoj sceni.

Nije da su ranije beležili sjajne rezultate, ali posle eliminacije iz kvalifikacija za Ligu šampiona od Alborga (iako su u Danskoj pobedili 1:0, u Zagrebu su poraženi 0:2), nastavljene su blede partije i u grupnoj fazi Lige Evrope.

Igrači Dinama posle četiri kola imaju jednu pobedu, u prvom kolu protiv Astre i tri poraza. Poslednji je stigao od Salcburga, koji je ovog četvrtka slavio na "Maksimiru" velikih 5:1.

Kao trostruki strelac izdvojio se Sorijano, nekadašnji igrač Barselone B i želja Roberta Prosinečkog u vreme kada je bio trener Crvene zvezde.

Dinamo, međutim, nije ispao iz trke za plasman u drugu fazu, pošto je Astra uspela da izbori bod protiv Seltika u Rumuniji (1:1), tako da je teorija i dalje uz hrvatskog predstavnika koji dva kola pre kraja ima pet bodova manje od kluba iz Glazgova. Što se tiče Salcburga, on je već u narednoj fazi, a preostala dva meča neće imati rezultatski značaj ni za poslednjeplasiranu Astru kojoj je ovo bio prvi bod.

U drugu fazu i teoretski se dva kola pre kraja plasirao još moskovski Dinamo, koji ima maksimalnih 12 bodova posle pobede protiv Eštorila 1:0. PSV je u drugom meču te grupe kao gost savladao Panatinaikos, tako da su Holanđani najbliži da se uz Ruze nađu u narednoj fazi.

Čudan meč odigran je ovog četvrtka u Cirihu, gde je domaćin savladao Viljareal 3:2, iako su gosti dva puta vodili. Svih pet golova postignuto je u periodu od 20. do 29. minuta utakmice!?