LE: Legija bolja od Metalista u gostima

U prvom meču trećeg kola Lige Evrope, fudbaleri Legije pobedili su ukrajinski Metalist na gostovanju sa 1:0 (1:0).

Fudbal 23.10.2014 | 13:20

Na utakmici koja se igrala u Kijevu, Legija je povela u 28. minutu golom Dude, pošto se on poigrao sa odbranom domaćina i došao do pobedonosnog zicera.

U nastavku je Vrdoljak propustio priliku da iz penala odvede tim iz Varšave na 2:0, pošto je njegov udarac zaustavio Gorjainov. To Metalist nije kaznio, iako je baš sa bele tačke mogao do boda - Jaja je bio izvođač, ali duel je dobio golman Dušan Kuciak.

Legija je bila oslabljena zbog povrede najboljeg igrača Miroslava Radovića, ali je i bez njega zadržala maksimalan učinak, pa posle tri kola ima devet bodova uz gol razliku 3:0. Sa 1:0 su padali još Lokeren i Trabzon, koji se sastaju u četvrtak.