PL: Ode Čelsi na +5!

Fudbaleri Čelsija pobedili su Arsenal sa 2:0 u londonskom derbiju koji je obeležio sedmo kolo Premijer lige.

Fudbal 06.10.2014 | 17:30

Čelsi nije bio toliko ubedljiv kao prethofni prethodni put kada je slavio sa 6:0, ali je odigrao onoliko koliko je bilo dovoljno za trijumf.

Strelci na 'Stamford Bridžu' bili su Eden Azar iz penala u prvom, i Dijego Kosta u drugom poluvreme.

Posle ovog trijumfa 'Plavci' pet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Sitija, dok je ostao na 10 bodova i sada je sedmi na tabeli.

U drugoj utakmici dana Totenhem je minimalnim rezultatom bio bolji od Sautemptona, a jedini gol na meču postigao je Eriksen u 40. minutu.

Meč na stadionu Čelsija imao je zanimljivu uvertiru, pošto su se po izlasku na teren pokoškali menažeri obe ekipe – Arsen Venger i Žoze Murinjo.

Iako su domaći krenuli ofanzivnije, nije sve dobro krenulo po Čelsi, pošto je golman Tibo Kurtoa morao da napusti teren posle sudara sa Aleksisom Sančesom.

Umesto njega je ušao Peter Čeh, ali je glavni igrač definitivno bio Eden Azar.

Belgijanac se u 27. minutu prošetao kroz odbranu Arsenala, Košelni ga je oborio i sudija Martin Etkinson je pokazao na penal. Azar je preuzeo odgovornost i rutinski savladao Ščensnog.

Do kraja poluvremena nije bilo većih šansi, a 'Tobdžije' nisu mogle da pariraju mnogo jačem i raspoloženijem protivniku, najviše zahvaljujući Mesutu Ezilu i Džeku Vilširu, koji već mesecima pokazuju da nisu ni blizu nivoa koji je potreban za prvi tim.

Drugi deo igre bio je nešto uzbudljiviji od prvog, ali Arsenal nije mogao do gola, iako su Kasorla i Čembers imali solidne pokušaje.

Dilemu oko pobednika rešio je Dijego Kosta, koji je pobegao Košelnom i Mertezakeru i fenomenalno iskoristio dugu loptu Seska Fabregasa.

Arsena Venger i dalje ne zna za pobedu protiv Čelsija koji vodi Žoze Murinjo, iz 12 utakmica ima pet remija i sedam poraza.

Totenhem je prekinuo odličnu seriju Sautemptona, u ne baš interesantnoj utakmici na 'Vajt Hart Lejnu'. Mučenje je prekinuo Danac Kristijana Eriksen, kada je u 40. minutu, sa 16 metara pogodio donji levi ugao gola gostiju.

Srpski fudbaler Dušan Tadić odigrao je ceo meč za Sautempton i u 77. minutu zaradio žuti karton.

Totenhem je sada šesti na tabeli sa 11 bodova, dok je Sautempton treći sa dva boda više.