BL, 6. kolo: HSV zakucan za dno!

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su u gostima Hamburg sa 2:1 u poslednjem meču šestog kola Bundeslige.

Fudbal 29.09.2014 | 10:46

Ekipa iz Frankfurta je prva stigla do vođstva, kada je Haris Seferović minut pre odlaska na odmor bio precizan, ali je Nikolaj Miler u 58. minutu vratio nadu domaćima da mogu do prvih bodova.

Ipak, gosti su ostali na samo jednom datom golu u sezoni, pa su i dalje prikovani za poslednje mesto na tabeli, sa samo dva boda. Trijumf gostima doneo je, pozajmljeni igrač Čelsija, Lukas Pjazon u 90. minutu susreta.

Uspehu Ajntrahta doprineo je i srpski dvojac, Aleksandar Ignjovski i Slobodan Medojević, koji su bili starteri, a Ignjovski je zamenjen u 71. minutu.

Hamburger, šestostruki nemački prvak i šampion Evrope i sveta 1983. godine, i ove sezone nastavlja sa posrtanjem, nakon što je u prošloj jedva sačuvao status u eliti.

HSV nikada nije bio član Cvajte, a po svemu sudeći i ove sezone ga očekuje grčevita borba za opstanak.

U prvom meču dana, Augsburg je pogotkom Verhega sa penal stigao do sva tri boda protiv Herte.