Nema opasnosti od izlivanja Une

Nakon noćašnjih obilnih padavina u Kozarskoj Dubici, za sada nema opasnosti od izlivanja rijeke Une, izjavio je šef opštinskog Odsjeka civilne zaštite Đuro Trubarac.

Republika Srpska 12.09.2014 | 12:15
Nema opasnosti od izlivanja Une

"Zabilježen je nagli porast nivoa rječica Mlječanica i Knežica koje su se djelimično izlile, ali nisu prekinute putne komunikacije. Knežica se povlači, a isto se očekuje i sa Mlječanicom za nekoliko časova", rekao je Trubarac.

On je naveo da su u Mjesnoj zajednici Knežica bujične vode zaplavile nekoliko domaćinastava.

"Zabilježen je i nagli rast nivoa Une, u prosjeku 10 centimetara na sat, a vodostaj trenutno iznosi 350 centimetara i ne postoji opasnost od izlivanja. Očekujemo i dalji rast, ali vjerovatno manjeg intenziteta", rekao je Trubarac.

On je dodao da su prognoze da će doći do opadanja vodostaja bujičnih voda, ako ne bude intenzivnijih padavina.

Komentari / 0

Ostavite komentar