Orlići uspeli doći do baraža!

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u baraž za Evropsko prvenstvo koje će 2015. godine biti igrano u Poljskoj.

Fudbal 09.09.2014 | 21:34

Srbija je u utorak savladala Severnu Irsku u Belfastu sa 4:1 i tako napravila prvi korak ka plej-ofu.

Tokom večeri, ispunila su se dva uslova – Austrija nije pobedila Španiju (1:1), dok je zahvaljući rezultatima u grupi 7 Srbija završila među četiri najbolje drugoplasirane selekcije.

Osim ’Orlića’, u doigravanje će još selekcije Ukrajine, Holandije i Islanda.

Srbija je odigrala odlično u Severnoj Irskoj, ali je gol Brobela u 67. minutu mogao mnogo da košta našu selekciju, jer su pobedom od pet golova razlike mogli da preskoče Island (u tim trenucima dominirali na terenu).

Na kraju smo čekali da Austrija ne pobedi Španiju u okviru grupe 4, kao i povoljne rezultate u grupi 7 gde je bilo i najzanimljivije.

Švedska je do 80. minuta vodila sa 3:1 i bio joj je potreban samo jedan pogodak da prestigne Srbiju po gol razlici, ali se Turska vratila pogocima Kojunlua i Unala, pre nego što je Hiljemark postavio konačnih 4:3.

Grčka je pobedila Poljsku sa 3:1 i završila kao druga, ali nam je i takav ishod odgovarao, pošto Grci imaju bod manje od Srbije.

Na Evropskom prvenstvu 2015. godine u Češkoj igraće pobednici grupa – Hrvatska, Danska, Engleska, Francuska, Nemačka, Italija, Švedska, Portugal, Slovačka i Španija.

Žreb parova baraža biće održan u petak u Nionu, a mečevi su na programu 8. i 14. oktobra.