Porodice nestalih Srba tuže BiH
Očekujem da će Evropski sud za ljudska prava u Strazburu donijeti presudu koja bi potvrdila da je BiH prekršila ljudska prava porodica nestalih iz RS, jer nije ništa ili je nedovoljno učinila na traženju nestalih Srba.
Republika Srpska 20.08.2014 | 21:52
Izjavio je ovo predsjednik Narodne skupštine RS Igor Radojičić nakon sastanka sa predsjednikom Republičke organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila Nedeljkom Mitrovićem.
Porodice nestalih iz RS podnijele su 88 aplikacija Evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu protiv BiH za povrede njihovih prava, rekao je Radojčić izražavajući očekivanje da će te povrede konačno biti prepoznate.
RS još potražuje više od 1 600 nestalih lica.Predsjednik Republičke organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila Nedeljko Mitrović tvrdi da je na sceni projektovani princip ekshumacija i identifikacija, posebno nakon osnivanja Instituta za nestala lica BIH.
Prije formiranja Instituta, godišnje se pronalazilo 320 nestalih Srba, kazao je Mitrović podsjetivši da je u decembru 2010. godine Evropska komisija po prvi put iskazala zabrinutost zbog malog broja identifikovanih nestalih srpskih žrtava u proteklom ratu.
BN TV

Komentari / 0
Ostavite komentar