Holandija: Briljantni PSV!

Fudbaleri PSV Ajndhovena deklasirali su NAC Bredu kod kuće sa 6:1 u drugom kolu holandske Eredivizije.

Fudbal 17.08.2014 | 13:30

Posle trijumfa nad Viljemom II u gostima u prvom kolu, PSV je pružio još ubedljiviju partiju, a najzaslužniji za trijumf bili su dvostruki strelci, reprezentativci Holandije Memfis Depaj i Žoržinjo Vajnaldum.

Depaj je i u prvom kolu dao dva gola, tako da je sada prvi na listi strelaca.

Dve pobede sada ima i Cvole, koji je savladao Dordreht u gostima sa 2:1, a odlučujući pogodak postigao je Sajmak u trećem minutu nadoknade. Tvente je zabeležio i drugi remi, na pet minuta do kraja Eghan je doneo bod timu iz Enšedea u duelu sa Den Hagom (2:2).

Isti rezultat viđen je i na meču Vitesea i Kambura rezultatom 2:2 – gosti, za koje je Dejan Meleg igrao do 56. minuta, stigli su do boda pogotkom Ogbečea na minut do kraja meča. Za Vitese je meč na klupi za rezerve presedeo Uroš Đurđević.