Bekrić 6., Amela posljednja

Srpski atletičar Emir Bekrić završio je na šestoj poziciji finalnu trku na 400 metara s preponama na Evropskom prvenstvu u Cirihu. Amela Terzić završila je na poslednjem, 12. mestu u finalu trke na 1500 metara.

Ostali sportovi 16.08.2014 | 16:30

Do ciljne ravnine Bekrić je bio među vodećima, ali je posustao u završnici i na kraju je deonicu istrčao za 49,90s, što je lošije i od njegovog najboljeg rezultata ove sezone (49,21s).

Zlatna medalja pripala je Švajcarcu Karimu Huseinu u vremenu 48,96s, drugi je bio Estonac Magi Rasmus (49,06s), a bronzana medalja pripala je Denisu Kudrjavcevu iz Rusije sa 49,16s.

Amela je deonicu od 1500 metara istrčala za četiri minuta, 19 sekundi i 11 stotinki.

Amela je naglo posustala u poslednjih 500 metara trke, a do tada je bila u vodećoj grupi takmičarki. U završnici joj je sasvim ponestalo snage, iz za sada nepoznatih razloga, i na kraju je završila na začelju.

Dvostruka juniorska prvakinja Evrope tako je neuspešno debitovala u seniorskoj konkurenciji. Terzićeva je trčala daleko ispod ličnog rekorda (4:05,69) i svog najboljeg rezultata ove sezone (4:07,34).

Zlatnu medalju osvojila je Sifan Hasan, koja nastupa za Holandiju, u vremenu 4.04:18, druga je završila Adeba Aregavi koja trči pod zastavom Švedske, a treća je Lora Vejtman iz Britanije.