LE: Nastavljaju se kvalifikacije

Danas je na programu 29 revanš mečeva Lige Evrope, posle kojih ćemo saznati učesnike plej of runde.

Fudbal 07.08.2014 | 18:45

Vicešampion Srbije Partizan priključiće se najmasovnijem evropskom takmičenju u pomenutoj rundi, posle eliminacije od Ludogoreca u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a žreb je zakazan za petak.

Favoriti su uglavnom bili uspešni u prvim mečevima, a Lion, Torino, Rijeka, Krasnodar, Briž, Omonija, Astra, Soligorsk praktično su završili posao.

Olimpik je sa 4:1 slavio kod Mlade Boleslav, Torino je zabeležio 3:0 kod Bromapojkarne, Rijeka je demolirala Vikingur 5:1, a Briž bio ubedljiv protiv Brendbija sa 3:0.

Ominija je lako savladala Metalurg 3:0, Astra je istim rezultatom dobila Liberec, a Soligorsk sa 5:2 šokirao Varagem. Ubedljiv je bio i Elfsborg sa 4:1 nad Hafnarjfordurom, a Dinamo je razoračao u Moskvi protiv Šmone.

Program je otvoren u otvoren na Kipru, gde domaći Ermis pokušava da anulira minimalnu prednost Jang Bojsa. Ipak, za sada, ne ide im baš najbolje, jer posle prvog dela igre Švajcarci vode golom Stefena od 36. minuta. Paulinjo, iz redova domaćim, zaradio je žuti karton u poslednjem minutu prvog poluvremena, da bi na samom startu drugog dobio i drugu javnu opomenu.