Rodžer ubedljivo do 1/4-finala

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale Vimbldona pobedom nad Tomijem Robredom maksimalnim rezultatom, 6:1, 6:4, 6:4.

Tenis 02.07.2014 | 16:12

Sedmostruki osvajač najprestižnijeg turnira je do sledeće runde stigao za 97 minuta, a već u prvom setu je stekao veliku prednost.

U daljem toku takmičenja Federer se može sastati sa zemljakom Stanislasom Vavrinkom, kome će protivnik u osmini finala biti Felisijano Lopes.

Četvrti nosilac na turniru je u prvom setu ostvario dva brejka, u ključnim momentima u drugom i šestom gemu, a potom je iskoristio drugu set loptu.

U istom ritmu je nastavio, osvojio gem na protivnikov servis na samom startu drugog seta, te zadržao prednost do kraja perioda, iskoristivši prvi priliku da povede sa 2:0.

Poslednji set je bio najteži za Federera, do brejka je stigao tek u sedmom gemu, a tek treću meč loptu je realizovao i plasirao se u četvrtfinale.